SON DAKİKA

On Numara Haber

ÇATALCA ’DA MUHTEŞEM MÜZİK RÜZGÂRLARI ESTİ

06 Temmuz 2022 | 141 kez görüntülendi.
ÇATALCA ’DA MUHTEŞEM MÜZİK RÜZGÂRLARI ESTİ

ÇATALCA ’DA MUHTEŞEM MÜZİK RÜZGÂRLARI ESTİ

Çatalca‘da kültürel ve sanatsal çalışmaların olmazsa olmazlarından olduğunu ifade eden Başkan Mesut Üner’in belediye bünyesinde kurduğu Türk Sanat Müziği Korosu, muhteşem bir konsere imza attı. Çatalca’da köklü çalışmalar gerçekleştiren ve daha yaşanabilir bir ilçe olması için mega projeler hayata geçiren Belediye Başkanı Mesut Üner, önceliği olarak gördüğü eğitim çalışmaları yanı sıra ilçede kültürel ve sanatsal etkinlik ve çalışmalara da büyük önem veriyor. “Her yaşa ve her yaşta eğitim” diyerek eğitici, öğretici birçok kurs açan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, ilçede müziksever vatandaşlar içinde belediye bünyesinde Türk Sanat ve Türk Halk Müziği Korolarını kurdu.

Çatalca Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosundan Muhteşem Konser

TRT Sanatçısı Cengizhan Sönmez tarafından eğitim alan ve koro şefliğini de yine usta sanatkâr Cengizhan Sönmez’in yaptığı Türk Sanat Müziği korosu muhteşem bir yaz akşamı konseri verdi. Hızlı bir şekilde hayata geçirerek vatandaşlara sosyal yaşam alanı olarak armağan edilen Cem Kara Yaşam Vadisi’nde düzenlenen açık hava konserinde birbirinden güzel şarkılar seslendirildi. Gecede konuk sanatçı olarak Türk Sanat Müziğinin muhteşem seslerinden Mine Geçili sahne aldı. Konser sonunda Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Koro Şefi Cengizhan Sönmez’e ve Konuk Sanatçı Mine Geçili’ye çiçek vererek teşekkür etti.

Çatalca

Kültürel değerlerimize sahip çıkıyor sanatın her dalıyla ilçemizi buluşturuyoruz

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz. Hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkâr olamazsınız” sözünde ifade ettiği gibi ilçemizde kültürel değerlerimize sahip çıkıyor, ilçemizi sanatın her dalıyla buluşturmak için gayret sarf ediyoruz. Resimden, tiyatroya, gitardan, piyanoya, el sanatlarına, halk oyunlarına kadar açtığımız kurslar yanı sıra Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korolarımızı da kurduk ve iki yıldır korolarımızın muhteşem konserlerini izleme fırsatı buluyoruz. Bu güzel yaz akşamında Cem Kara Yaşam Vadimizin güzel atmosferinde çok güzel bir konser dinledik. Türk Sanat Müziği Koro’muzun muhteşem eserlerden oluşan muhteşem konseri, Cem Kara Yaşam Vadimizin güzel atmosferine eşlik ederek Çatalca’mızda müzik rüzgârları estirdi.

TRT Sanatçısı Koro Şefimiz Değerli Cengizhan Sönmez’e, müziğe gönül vererek her yaştan koromuza katılan ve bizleri bu güzel müzik yolculuğuna çıkaran koromuzun değerli koristlerine, muhteşem sesiyle müzik ziyafeti veren konuk sanatçımız Mine Geçili’ye ve Yaz Akşamı Açık Hava Konserimizde buluştuğumuz tüm Çatalca halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Çatalca

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ