SON DAKİKA

On Numara Haber

ÇATALCA EN BABA FESTİVALİ YAŞADI

20 Haziran 2022 | 81 kez görüntülendi.
ÇATALCA EN BABA FESTİVALİ YAŞADI

Çatalca unutulmaz günlerinden birisini daha yaşadı. Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Babafest’le, babalar ile çocuklarına rüya gibi bir anı bıraktı.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, çocukların ilk kahramanı, güvenle gölgesinde hayat boyu huzur bulduğu babaları ve onların yaşam sebebim dediği çocukları için çok anlamlı bir etkinliğe imza attı. Geçtiğimiz yıl binlerce katılımla ilki yapılan En Baba Festival BABAFEST’i gelenekselleştirerek bu yıl da babalar ve çocuklarını muhteşem bir festivalle buluşturdu.

Çatalca Akalan Mahallesi mesire alanında yapılan etkinlikte çocuklar babalarıyla doyasıya bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşarken, babalar da çocuklarıyla oyunlar oynamanın, uçurtma uçurmanın, yarışmalara katılmanın ve birlikte şarkılara eşlik etmenin sevincini yaşadılar.

Çatalca

Doğa çocuk sesleriyle gökyüzü uçurtmalarla buluştu

Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından günler öncesinden büyük bir titizlikle hazırlanan festivale ilçe içinden ve ilçe dışından binlerce aile katıldı.

Şişme oyun parkurları ile rengârenk donatılan alanda, birbirinden renkli animasyonlar, çocukların danslarıyla coştuğu mini disko ve çok sevdikleri Fikri kukla şov, yanı sıra tavla turnuvası, penaltı yarışması gibi çocukların ve babaların aynı heyecanda buluştuğu yarışmalar yapıldı.

Akalan mesire alanı yemyeşil doğası, gün boyu çocuklarımızın ve babalarımızın neşesiyle şenlenirken, masmavi gökyüzünü kaplayan rengârenk uçurtmalar da görsel bir şölen oluşturdu.

Gün boyu süren En Babafest’te ünlü sanatçılar Rumeli Orhan ve Kemal’in konseri ise 7’den 70’e herkesi muhteşem şarkılarıyla coşturarak, bu unutulmaz günün en yakın şahidi oldu.

Babalarımız bizim ilk kahramanımızdır

Çatalca’ya böyle anlamlı bir günde anlamlı bir organizasyon armağan eden Başkan Mesut Üner, tüm babaların babalar gününü kutladığını ifade ederek, “Hayattaki en kıymetli varlıklarımız olan babalarımız ile anılar biriktirebileceğimiz bir gün yaşayalım istedik. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz festivalimiz vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla muhteşem bir şekilde gerçekleşti. Sevgi ve şefkatleriyle bizi her zaman koruyacağına inandığımız, karşılaştığımız bütün güçlüklerde yanımızda olacağından kuşku duymadığımız, hepimizin ilk kahramanı olan babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyorum. Ebediyete intikal eden, vatanımız için şehit düşen tüm babalara Allah’tan rahmet diliyor, minnetle anıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ