SON DAKİKA

On Numara Haber

ÇATALCA’DA TMO BUĞDAY ALIMI YAPACAK

23 Haziran 2022 | 86 kez görüntülendi.
ÇATALCA’DA TMO BUĞDAY ALIMI YAPACAK

ÇATALCA BELEDİYE BAŞKANI MESUT ÜNER; HASADINIZ BOL VE BEREKETLİ OLSUN

Çatalca’da tarıma ve üretime değer veren Belediye Başkanı Mesut Üner buğday hasadına sayılı günler kala çiftçiler ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Çatalca’yı tarım ve hayvancılık noktasında layık olduğu yere getirmek için göreve geldiği günden beri destekleyici çalışmalar yürüten Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, çiftçilerin talepleri üzerine Toprak Mahsulleri Ofisi’nin ilçede alım çalışmalarına başlamasını sağladı.

TMO Genel Müdür Yardımcısı Cihan Soyalp konuya dair bilgilendirmeyi Başkan Mesut Üner’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda yaptı.

Çiftçiler ve muhtarların katılımıyla gerçekleşen toplantıda Çatalca AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan, MHP İlçe Başkanı Halit Tuncay Uğur, ​Büyükçekmece İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Çakar, İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir, Çatalca Ziraat Odası Başkanı Seyit Çetin, TMO Tekirdağ Şube Müdür Yardımcısı Barış Şentürk, TMO Tekirdağ Şube Ziraat Mühendisi Nuray Kaplan, Muhtarlar Derneği Başkanı Ceyhun Koç, Yağlı Tohumlar Koop. Başkanı Hüsmen İlhan, Tarım Kredi Kooperatifi Yetkilisi Köksal Civil’de konuşmacı olarak yer aldı.

Üretmenin ve emeğin değerini bilirim

Çiftçilerle karşılıklı soru cevap şeklinde ilerleyen toplantıda Başkan Mesut Üner, “Ben de bir çiftçi çocuğuyum. Üretmenin emeğini ve değerini bilirim. Tarlada her türlü zorluğu çeken çiftçilerimizin isteği ilçemizde TMO olmasıydı. AK Parti İlçe Başkanımız Yusuf Aslan ve MHP İlçe Başkanımız Halit Tuncay Uğur ile birlikte gerekli temaslarımızı yaptık. TMO Genel Müdür Yardımcısı Cihan Soyalp Ankara’dan gelerek ilçemizde başladıkları alım çalışmaları hakkında siz değerli çiftçilerimize bilgilendirmelerde bulunuyor. Bizler, emeğini alın terine katık eden siz değerli çiftçilerimiz için çalışmaya ve daima yanınızda olmaya devam edeceğiz. Hayırlı, bol ve bereketli hasatlar diliyorum” ifadeleriyle tüm çiftçilere hayırlı hasatlar diledi.

Toplantıda, TMO’nun 6 Temmuz itibariyle Çatalca’da buğday alımlarına randevulu bir şekilde başlayacağı belirtilirken, üreticilerin gerek ilçedeki TMO’ya gerekse lisanslı depolara başvurabilecekleri belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ