SON DAKİKA

On Numara Haber

KURS ÖNCESİ: TOPRAK VE KUMAŞ – KURS SONRASI: BİRER SANAT ESERİ

27 Mayıs 2022 | 694 kez görüntülendi.
KURS ÖNCESİ: TOPRAK VE KUMAŞ – KURS SONRASI: BİRER SANAT ESERİ

KURS ÖNCESİ: TOPRAK VE KUMAŞ – KURS SONRASI: BİRER SANAT ESERİ

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ilçenin adının eğitimle özdeşleşmesi için yaptıkları tüm çalışmaların sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Çatalca Halk Eğitim Merkezi’nde her yıl vatandaşların talepleri doğrultusunda giyimden bilgisayara, deri işlerinden seramiğe birçok branşta açılan kurslar yıl sonu sergilerine başladı. Kestanelik Mahallesi’nde açılan kurslarda eğitim alan giyim ve seramik kursiyerleri Belediye Başkanı Mesut Üner ve İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’in açılışını yaptığı sergide kurs bitirme belgelerini de aldılar.

Sergi açılışında konuşma yapan Çatalca Halk Eğitim Müdürü Yunus Taslı, Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve İlçe Kaymakamının konunun üzerinde hassasiyetle durması ve destekleriyle kazanılan ivme ile 8000’i aşkın kursiyere çeşitli branşlarda eğitim vermeye başladıklarının altını çizdi. İlçede geçtiğimiz yıl kooperatifçilik kursu açıldığı ve bu kursları bitirenlere üretime destek olmak amacıyla vergilerden muafiyet sağlandığı ifade edilirken aynı zamanda ortaokul ve lise eğitimleri yarım kalan vatandaşlarımız için de Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim programları olduğu belirtildi.


Eğitim Önceliğimizdir

Başkan Mesut Üner yaptığı konuşmada, göreve geldiğinde eğitim konusunda İstanbul’un en geride kalmış ilçesinin Çatalca olduğunu görmenin üzüntüsünü yaşadığını ifade ederek, “İstanbul’un eğitimde en alt sıralarda kalan ilçesiyken ‘Eğitim Önceliğimizdir’ diyerek çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi için birçok çalışma başlattık. Ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarımızla, uzman eğitim kadromuzla bu hedefimizi gerçekleştirme yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Bizler Çatalca’mızda Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Merkezimiz ve Belediye olarak bu atılımı yapmak üzere işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Halk Eğitim Merkezimizde her yıl kursiyer sayımızın artması da yine bizlerin doğru yolda olduğunun en güzel ifadesi.” ifadelerine yer verdi. Usta eğitmenler tarafından verilen giyim ve seramik kursuna katılan öğrencilere belgeleri verilmesi sonrası birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergi hep birlikte dolaşıldı. Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner yapılan çalışmalar hakkında tek tek bilgi alırken kursiyerleri ve eğitmenlerini tebrik etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ