SON DAKİKA

On Numara Haber

ÇATALCA’DA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

07 Temmuz 2020 | 688 kez görüntülendi.
ÇATALCA’DA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde ilçede tedbir ve önlemleri üst seviyeye çıkaran Çatalca Belediyesi dezenfekte ve temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Covid-19 ile mücadelede ilk günden itibaren dezenfekte ekipleri oluşturan Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, ilçenin dört bir yanını gece gündüz dezenfekte ettirdi. Ekipler dezenfeksiyon işlemlerini kamu kurum ve kuruluşlarında, toplu taşıma durak ve araçlarında, okullarda, ibadethanelerde, pazar alanlarında, sağlık merkezleri ve hastanede titizlikle gerçekleştirdi.

Her gün 10 mahalle dezenfekte ediliyor

Temizlik ve dezenfekte çalışmaları merkeze uzak yakın tüm mahallelerde ara vermeksizin sürdürülüyor. İki ekip halinde göreve çıkan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri 39 mahallesi bulunan ilçede her gün 10’un üzerinde mahallenin dezenfektesini gerçekleştiriyor. Mahallelerin düzenli aralıklarla dezenfeksiyonu, yıkama, mekanik araçlarla süpürme işlemleri yapılırken çöp konteynerlerinin dezenfekte çalışması ve mıntıka temizliği ile yabani ot temizleme işlemleri de eş zamanlı olarak yürütülüyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ